Revisorer

SUSA:s godkända revisorer är utbildade och granskade i enlighet med standardens krav på revisorer. Nedan kan du se vilka revisorer som är godkända att göra revision enligt vilken standard.

Agnes Györk 

SamCert AB 
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2022-12-31 
Event, t.om 2023-06-30
E-post: agnes@samcert.se 

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Event

Amanda Näsström

Örebro kommun
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2022-12-31
E-post: amanda.nasstrom@orebro.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Andreas Skoglund

Miljökompassen AB
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2023-12-31
Svensk Kvalitetsbas, t.om. 2023-06-30
E-post: andreas@miljokompassen.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Svensk Kvalitetsbas

Angelica Persson

HSMQ Management AB
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2022-12-31
Svensk Kvalitetsbas, t.o.m. 2024-06-30
Event, t.o.m. 2023-06-30
E-post: hmsq.management@gmail.com

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Svensk Kvalitetsbas, Event

Ann-Sofie Gustafsson

SamCert AB
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2024-06-31
Event, t.om 2023-06-30
E-post: ann-sofie@samcert.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Event

Annalena Sjölund

Miljökompassen AB
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2024-06-31
Svensk Kvalitetsbas, t.o.m. 2023-06-30
E-post: annalena@miljokompassen.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Svensk Kvalitetsbas

Annika Johansson

Stegen Ek. För
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.om 2023-06-30
Svensk Kvalitetsbas, t.om 2023-06-30
Event, t.om 2023-06-30

E-post: annika.johansson@tastegen.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Svensk Kvalitetsbas, Event

Barbro Olander

B. O. Miljö och kvalitet
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2022-06-30
Svensk Kvalitetsbas, t.o.m. 2023-06-30
E-post: bomiljo@bahnhof.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Svensk Kvalitetsbas

Björn Malmhagen 

EHS – Solution – Miljödiplom Syd  
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2023-06-30 
E-post: bjorn.malmhagen@esam.se 

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Christina Levin

Yggdrasil Miljömanagement AB
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2024-06-30
E-post: christina.levin@yggdrasilmiljo.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Daniel Johansson

Utvecklamera Jemt AB
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2022-12-31
E-post: daniel@utvecklamera.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Ellinor Avsan 

Sustema AB 
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2023-06-30 
Svensk Kvalitetsbas t.o.m 2023-06-30 
E-post: ellinor.avsan@sustema.se 

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Svensk Kvalitetsbas

Emelie Nilsson 

Utvecklamera Jemt AB 
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2022-12-31 
E-post: emelie@utvecklamerajemt.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Eva Hellström 

Evheco Verksamhetsutveckling  
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2022-06-30 
E-post: eva.hellstrom@evheco.se 

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Fredrik Otterdahl

Legacy AB
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2023-12-31
E-post: fredrik@legacyab.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Hanna Berggren 

SEE U Halmstad AB
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2023-12-31 
Svensk Kvalitetsbas t.om. 2023-06-30
Event, t.om. 2023-06-30 
E-post: hanna.berggren@seeu.se 

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Svensk Kvalitetsbas, Event

Hanna Norrman Andersson  

SEE U Halmstad 
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2023-12-31 
Svensk Kvalitetsbas t.o.m. 2023-06-30 
E-post: hanna.norrman@seeu.se 

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Svensk Kvalitetsbas

Ida Bohman  

Järfälla kommun AB  
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2023-06-30 
E-post: ida.bohman@jarfalla.se 

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Ida Olofsson

Ramboll Sweden AB
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2023-12-31
Svensk Kvalitetsbas. t.o.m. 2023-06-30
Event, t.o.m. 2023-06-30
E-post: ida.olofsson@ramboll.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Svensk Kvalitetsbas, Event

Jens Ottosson

Miljöstrategen i Jönköping AB
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2023-12-31
Svensk Kvalitetsbas, t.o.m. 2023-06-30
Event, t.o.m. 2023-06-30
E-post: jens@miljostrategen.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Svensk Kvalitetsbas, Event

Joakim Iliste

Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2024-06-30
E-post: joakim.iliste@miljostegen.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Johan Dolva Törnberg 

Sustema AB 
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2023-06-30 
E-post: johan.tornberg@sustema.se 

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Johan Larsson

EHS – Solution – Miljödiplom Syd
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2022-12-31
E-post: johan@miljodiplomsyd.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Johanna Edestav  

Norconsult AB  
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2022-06-30 
E-post: johanna.edestav@norconsult.com

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Johanna Frej 

ViaTellus Miljökonsult  
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2022-06-30 
Svensk Kvalitetsbas t.om. 2024-06-30 
Event, t.o.m. 2022-06-30 
E-post: johanna.frej@viatellus.se 

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Svensk Kvalitetsbas, Event

Jörgen Johansson

Miljöstrategen i Jönköping AB
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2022-06-30
Svensk Kvalitetsbas t.o.m. 2023-06-30
Event, t.o.m. 2023-06-30
E-post: jorgen@miljostrategen.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Svensk Kvalitetsbas, Event

Karolina Hasselroth

Kamh 
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2023-06-30 
E-post: karolinakamh@gmail.com 

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Kjell Philipson

Eskilstuna Energi & Miljö AB
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2022-12-31
E-post: kjell.philipson@esem

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Kristian Hellström  

Örebro kommun  
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2023-12-31 
E-post: kristian.hellstrom@orebro.se 

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Leif Larsson

Kuling Rehab
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2024-06-31
E-post: leif.larsson@rambo.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Lennart Gidlöf

Sustema AB
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2023-12-31
E-post: lennart.gidlof@sustema.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Madelene Hallberg Johansson

Järfälla kommun  
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2023-12-31 
E-post: madelene.hallberg.johansson@jarfalla.se 

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Maria Hedqvist 

 Ecosustain i Kungälv AB  
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2024-06-30 
Svensk Kvalitetsbas, t.o.m. 2023-06-30 
Event, t.o.m. 2023-06-30 
E-post: maria.hedqvist@ecosustain.se 

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Svensk Kvalitetsbas, Event

Martin Horwitz  

Sustema AB 
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2024-06-30 
Svensk Kvalitetsbas t.o.m. 2024-06-30 
E-post: martin.horwitz@sustema.se 

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Svensk Kvalitetsbas

Mikael Kihlblom

Sustema AB
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2022-12-31
Svensk Kvalitetsbas t.o.m. 2023-06-30
E-post: mikael.kihlblom@sustema.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Svensk Kvalitetsbas

Sara Olsson

Järfälla kommun
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2023-12-31
E-post: sara.olsson@jarfalla.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Sara Porseryd

Järfälla kommun
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2023-06-30
E-post: sara.porseryd@jarfalla.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas

Sophie Zakardissnehf

Stegen Ek. För
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.om 2023-06-30
Svensk Kvalitetsbas, t.om 2023-06-30
Event, t.om 2023-06-30

E-post: sophie.zakardissnehf@tastegen.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Svensk Kvalitetsbas, Event

Susanne Olsson

Struktur HB
Godkänd revisor för:
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2022-06-30
Event, t.o.m. 2023-06-30
E-post: strukturhb@strukturhb.se

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas, Event

Therese Elverstedt  

Loxia Group  
Godkänd revisor för:  
Svensk Miljöbas, t.o.m. 2024-06-30 
E-post: therese.elverstedt@loxiagroup.se 

  • Godkänd revisor enligt: Svensk Miljöbas